Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska
Urząd Miejski w Gdańsku

zuzanna.gajewska@gdansk.gda.pl
58 323 63 85
502 692 901

Data publikacji 11:28

Edukacja kulturowa - ruszają spotkania konsultacyjne

Przez trzy dni mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej. Zawarta w dokumencie wizja łączy działania edukacyjne, kulturowe i artystyczne. Ma sprzyjać integracji społeczności lokalnej i pobudzać do wspólnych działań. Spotkania ruszają we wtorek (7.01) i potrwają do czwartku.

Do współtworzenia GPEK Urząd Miejski zaprosił osoby na co dzień zajmujące się edukacją i animacją kulturową, które zwróciły uwagę na różnorodne potrzeby i możliwości środowiska. Teraz trwają konsultacje społeczne.

W dniach 7- 9 stycznia odbędą się cztery spotkania dla mieszkanek i mieszkańców. We wtorek,  środę i czwartek o godz. 17.00 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, sala 209) odbędą się otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowo, w środę, 8 stycznia o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim (ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107) odbędzie się spotkanie  dedykowane osobom w wieku senioralnym.

Ponadto, jeszcze do 30 stycznia można  zgłaszać swoje uwagi do GPEK poprzez zapoznanie się z dokumentem dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej pod tym linkiem.

Następnie wypełniony formularz z sugestiami można przynieść osobiście do Biura Prezydenta ds. kultury lub przesłać na adres e-mail: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Prezydenta ds. Kultury pod nr tel. 58 323 6154 lub pod adresem: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.