Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

bujanie w chmurach

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:49

Konsultacje społeczne w sprawie edukacji kulturowej

Łatwiejszy dostęp do kultury, wspieranie pasji mieszkanek i mieszkańców Gdańska i pobudzanie do rozwijania  zainteresowań – to główne cele Gdańskiego Programu Edukacji Kulturowej. Już 30 grudnia ruszą konsultacje społeczne w sprawie tego dokumentu.

Zawarta w dokumencie wizja łączy działania edukacyjne, kulturowe i artystyczne. Ma sprzyjać integracji społeczności lokalnej, pobudzać do wspólnych działań. Do współtworzenia GPEK Urząd Miejski zaprosił osoby na co dzień zajmujące się edukacją i animacją kulturową, które zwróciły uwagę na różnorodne potrzeby i możliwości środowiska. Teraz czas na konsultacje społeczne.

A te odbędą się w dwóch formach. Od 30 grudnia do 12 stycznia będzie można zgłaszać swoje uwagi do GPEK poprzez zapoznanie się z dokumentem dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej pod tym linkiem. Następnie wypełniony formularz z sugestiami można przynieść osobiście do Biura Prezydenta ds. kultury lub przesłać na adres e-mail: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.

Druga możliwość to cztery spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniach 7- 9 stycznia. We wtorek,  środę i czwartek o godz. 17.00 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, sala 209) odbędą się otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowo, w środę, 8 stycznia o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim (ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107) odbędzie się spotkanie  dedykowane osobom w wieku senioralnym.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Prezydenta ds. Kultury pod nr tel. 58 323 6154 lub pod adresem: edukacja.kulturowa@gdansk.gda.pl.