Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Daniel Stenzel

Daniel Stenzel
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:56

Prezydent A.Dulkiewicz podziękowała pracownikom GUK za ratowanie ofiar wypadku drogowego

Wydobycie ofiar z samochodu, zabezpieczenie miejsca wypadku i wezwanie służb. Tak wyglądała reakcja pracowników Gdańskich Usług Komunalnych, którzy byli świadkami poniedziałkowego wypadku. Prezydent Gdańska podziękowała za pomoc pracownikom spółki, wszyscy zostali również nagrodzeni przez prezesa GUK.

W ostatni poniedziałek po godzinie 8.00 przy ul. Źródlanej pracownicy Gdańskich Usług Komunalnych byli świadkami wypadku drogowego. Samochód z dużą prędkością uderzył w drzewo i przewrócił się na bok. W środku znajdowała się kobieta i dwójka dzieci. Pracownicy GUK wyciągnęli ofiary z wraku auta, powiadomili służby i zabezpieczyli miejsce zdarzenia - Poczułam wielką dumę, gdy dowiedziałam się, że pracownicy naszej miejskiej firmy zachowali się jak bohaterowie. W czasach, gdy zdarza się ludziom mijać na ulicy inną osobę w potrzebie, to postawa godna zauważenia, docenienia i uhonorowania - zauwazyła prezydent Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz spotkała się dzisiaj z pracownikami Gdańskich Usług Komunalnych, wręczyła podziękowania i gdańskie upominki - W imieniu gdańszczanek i gdańszczan proszę przyjąć wyrazy szczerej wdzięczności i szacunku. Panów postawa dowodzi, że codzienna solidarność z drugim człowiekiem jest możliwa. Takim miastem chcemy widzieć Gdańsk, gdzie wzajemnie dbamy o siebie i o siebie troszczymy.

Nagrodzeni pracownicy to: Robert Szymański, Łukasz Sempek oraz Jarosław Rębisz. - Nasi pracownicy są regularnie szkoleni z udzielania pierwszej pomocy i z zachowania się właśnie podczas takich wypadków. Również się cieszę i gratuluje postawy - dodał Bartosz Piotrusiewicz, prezes Gdańskich Usług Komunalnych.

 

*W załączeniu do wykorzystania zdjęcia z wypadku i podziękowania od prezydent miasta.

Zdjęcia z wypadku: Gdańskie Usługi Komunalne

Zdjęcia z podziękowań: Dominik Paszliński, gdańsk.pl