Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska
Urząd Miejski w Gdańsku

zuzanna.gajewska@gdansk.gda.pl
58 323 63 85
502 692 901

​ ​ Kultura ​ ​
Data publikacji 15:32

Mikołaj już do nas płynie

Już jutro do Gdańska przypłynie Święty Mikołaj. Po raz trzydziesty w naszym mieście w wigilię Mikołajek odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na drzewku bożonarodzeniowym.

Święty Mikołaj przypływa do Gdańska, aby w nocy z 5. na 6. grudnia, zgodnie z tradycją mikołajkową, móc obdarować wszystkie dzieci.

W czwartek, 5 grudnia tuż przed siedemnastą wypatrujcie Galeonu „Czarna Perła”. Mikołaj dopłynie do Zielonej Bramy i magicznie przeniesie się wraz ze swoją świtą na scenę usytuowaną na Długim Targu. Tam, razem z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska zapali światełka na świątecznym drzewku. Po rozświetleniu choinki pani prezydent i Mikołaj wręczą nagrody dla laureatów konkursu na najpiękniejszą ozdobę Choinki Młodych Gdańszczan, która już stanęła na Targu Węglowym.

Na przybycie Mikołaja szykują się już zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru GAK oraz wszyscy gdańszczanie, którzy rokrocznie wypatrują go z nabrzeży Motławy. Będzie kolorowo, wesoło i świątecznie.

Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz Gdański Archipelag Kultury wspólnie organizują Gdańską Choinkę - zimową imprezę plenerową, która na stałe zapisała się w świątecznym kalendarium miasta.

Gdańska Choinka | 05.12.2019r. | 17.00