Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:17

Gdański Tydzień Wolontariatu

Z okazji obchodzonego na całym świecie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu, Miasto Gdańsk, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne już po raz czwarty organizują Gdański Tydzień Wolontariatu, który odbywa się w dniach 2.12-8.12.2019 r.

Celem wydarzenia jest wzmocnienie idei wolontariatu, integracja środowiska wolontariackiego oraz wspieranie działań lokalnych.

W czwartek 5 grudnia o godzinie 11.00 odbędzie się Parada Gdańskich Wolontariuszy i Wolontariuszek. Pochód wyruszy spod Złotej Bramy, następnie przejdzie przez Długi Targ i dotrze do napisu „Gdańsk” na Ołowiance.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności rozpocznie się Gala Wolontariatu, podczas której w ramach konkursu Aktywni w Mieście, zostaną uhonorowane osoby, organizacje współpracujące z wolontariuszami i wolontariuszkami, szkolne koła wolontariatu oraz firmy zaangażowane społecznie. Zaprezentowane zostaną efekty realizacji inicjatyw podjętych w ramach Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Podczas Gali Wolontariatu zagra zespół DownTown Brass.

Równolegle, w trakcie całego Tygodnia Wolontariatu, odbywać się będą różne wydarzenia towarzyszące. Przygotowano szeroką ofertę szkoleń, warsztatów i spotkań dla osób związanych z wolontariatem.

Szczegółowe informacje nt. poszczególnych wydarzeń oraz program można znaleźć na stronie:www.tydzienwolontariatu.pl oraz na profilu www.facebook.com/wolontariatgdansk