Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Małgorzata Skomska Opiekunką Roku 2019

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

prasa@gdansk.gda.pl

​ ​ Wydarzenia ​ ​
14:48

Małgorzata Skomska Opiekunką Roku 2019

Tradycyjnie Opiekunkę Roku wylosowały dzieci spośród trzynastu nominowanych – po jednej osobie z każdego miejskiego żłobka. Dzieci wylosowały zarówno Opiekunkę Roku, którą została Małgorzata Skomska ze Żłobka nr 6, jak i dwa wyróżnienia: dla Natalii Szymczak ze Żłobka nr 9 i Anny Bujakiewicz ze Żłobka nr 12.

Nagrodę Opiekunki Roku wręczyła po raz pierwszy prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Uroczystość losowania i wręczenia nagród odbyła się tym razem w wyremontowanym atrium żłobka Bursztynek przy ul. Wilanowskiej 16, w którym powstał pierwszy w Polsce „Klubik Małego Kibica Siatkówki”. Inspiracją do projektu aranżacji było podpisanie w ubiegłym roku trójstronnego porozumienia przez śp. prezydenta Pawła Adamowicza, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków Krystynę Konieczny oraz Dariusza Gadomskiego prezesa Trefla Gdańsk.
Lista osób nominowanych do tytułu Opiekunki Roku w 2019 roku:
Magdalena Antonowicz – Żłobek nr 1
Maria Rynkowska – Żłobek nr 2
Dorota Potaszkin – Żłobek nr 3
Anna Kornecka – Żłobek nr 4
Hanna Motyl – Żłobek nr 5
Małgorzata Skomska – Żłobek nr 6
Magdalena Piask – Żłobek nr 7
Dorota Kieliszczyk – Żłobek nr 8
Natalia Szymczak– Żłobek nr 9
Agnieszka Staliś – Żłobek nr 10
Barbara Gofman – Żłobek nr 11
Anna Bujakiewicz – Żłobek nr 12
Małgorzata Libera – Żłobek nr 13

Gdański Zespół Żłobków, w skład którego wchodzi 13 wyspecjalizowanych placówek, oferuje fachową opiekę dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Maluch” na przestrzeni lat 2011-2017 roku uruchomiono 533 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym dzieci niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Spowodowało to zwiększenie liczby miejsc z 555 w roku 2011 do 1088 obecnie.