Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

prasa@gdansk.gda.pl

​ ​ Zmiany w ruchu ​ ​
Data publikacji 14:04

Święto Niepodległości - utrudnienia w ruchu

W związku z obchodami Święta Niepodległości w dniu 11.11.2019, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

W godzinach 8:00 – 13:00 odbędzie się XVII Parada Niepodległości. Trasa przemarszu obejmować będzie ulice: Stolarską, Igielnicką, Podwale Staromiejskie, Grodzką, Lawendową, Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną, Kowalską, Targ Drzewny (rondo wokół pomnika Jana III Sobieskiego), Targ Węglowy, Długą, Długi Targ.

W godzinach 8:45 – 10:15 odbędzie się Siedlecka Parada Niepodległości, która wyruszy z ulicy Starodworskiej, dalej przejdzie ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż ulic: Kartuskiej, Nowe Ogrody, Hucisko, Targ Drzewny do pomnika Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym i dołączy do XVII Parady Niepodległości.

W związku z planowanymi wydarzeniami w dniu 11 listopada należy spodziewać się utrudnień w ruchu, polegających na czasowym wyłączaniu z ruchu wymienionych ulic oraz ograniczeniu ich przepustowości.

Uwaga! Od niedzieli 10.11.2019 od godziny 19.00 do poniedziałku 11.11.2019 do godz.13:00 wyłączony z ruchu będzie Targ Węglowy.

W dniu 11 listopada nie będzie kursował autobus linii 100. Informacje dotyczące innych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą publikowane na stronie ZTM Gdańsk

Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.