Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

114934
Zdjęcie portretowe: Dariusz Wołodźko

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:45

Przedszkolaki miały głos! Co powiedziały i narysowały?

We wtorek 5 listopada o godz. 12:30 w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdańsku przy ul. Lawendowe Wzgórze 5 odbędzie się podsumowanie projektu Gdańskiego Dnia Przedszkolaka.

W drugiej połowie września, w ramach VI edycji Gdańskich Dnia Przedszkolaka, dzieci z gdańskich przedszkoli wypowiadały się do kamery na temat, jak widzą świat, jak czują się w swoim mieście i co ich zdaniem można by zmienić. Oprócz występu przed kamerą, dzieci miały także możliwość wypowiedzieć się plastycznie na ważne dla nich tematy.
I właśnie te wypowiedzi oraz prace plastyczne zobaczymy podczas podsumowania projektu, które odbędzie się w SP 6. Podczas spotkania wyświetlony zostanie kilkuminutowy film ,,Dzieci z Gdańska Wiedzą”, który został wypracowany przez przedszkola. Towarzyszyć mu będzie wystawa prac plastyczne dzieci.
Koordynatorzy natomiast otrzymają podziękowania za udział w projekcie z rąk Piotra Kowalczuka – zastępcy prezydenta Gdańska ds. edukacji u sług społecznych.

Celem inicjatywy było wzmocnienie głosu gdańskich dzieci w społeczeństwie dorosłych. Rozmowy z maluchami były prowadzone przez rodziców oraz nauczycieli. W projekcie brały udział gdańskie przedszkola samorządowe i niesamorządowe.