Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

aneta.niezgoda@gdansk.gda.pl

​ ​ Inwestycje ​ ​
Data publikacji 12:33

Rusza budowa obiektów infrastruktury plażowej

Niebawem rozpocznie się budowa infrastruktury plażowej przy kolejnych dwóch wejściach na plażę. Podpisano umowę na budowę dwóch toalet wraz z prysznicami. Powstaną one do końca roku przy wejściach na plaże  nr 75 oraz 78.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma Ekoinbud, która za realizację zadania otrzyma ok. 2,2 mln złotych. Osobna umowa została podpisana na budowę sieci  wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, którą za ponad 697 tys. złotych wykona firma „ZUK”.

Przy wejściach na plażę nr 75 i 78 powstaną parterowe obiekty o charakterze całorocznym. Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony.

- Inwestycja oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną obejmuje również przebudowę ciągów pieszych umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety,  jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym – mówi Włodzimierz Bartosiewicz Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W parterowych budynkach o pow. ok. 35 m2 mieścić się będą dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdować się będą stanowiska pryszniców, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.  Budowa nowych toalet ma zakończyć się  do końca 2019r. 

Nowe obiekty będą miały takie same parametry, jak te które wybudowano przy wejściach na plażę między Jelitkowem, a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63).

Charakterystyczne parametry techniczne każdego z obiektów

Powierzchnia zabudowy - 34,50 m2

Kubatura - 113,85 m3

Wysokość - 3,30 m

Powierzchnia całkowita - 34,50 m2

Powierzchnia użytkowa - 24,71 m2

Wymiary (długość / szerokość) - 6,90 x 5,00 m

              - wraz z zadaszeniem nad wejściem: 6,90 x 6,90 m