Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:50

Zmiany na ulicach Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej

W czwartek, 19 września ok. godziny 10.00 wprowadzone zostaną dwie duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej.  

 

Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jabłoniowej i Warszawskiej polegać będzie na udostępnieniu wjazdów i zjazdów na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej.

Zamknięte pozostaną zjazdy z trasy WZ w kierunku ul. Warszawskiej.

Dojazd do w kierunku Szadółek możliwy będzie obecnymi objazdami lub alternatywnie poprzez zjazd z trasy WZ w kierunku ul. Kartuskiej, zawrócenie na tymczasowym rondzie Kartuska/Limbowa i przejazd ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca. 

 

Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Jabłoniową

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Jabłoniowej  polegać będzie na zawężeniu odcinka ul. Kartuskiej na długości ok 100 mb (na wysokości ul. Czereśniowej)  i wprowadzeniu  ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja potrwa ok. 1 miesiąca.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. W załączeniu poglądowa mapa objazdów.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem budowy linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.