Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:30

Klasyka kameralnie – Mozartiana 2019

Trwający do 24 sierpnia XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski, w środę przeniesie się do Parku Oliwskiego, gdzie na dziedzińcu Pałacu Opatów, o godz. 19.00, odbędzie się Koncert Inauguracyjny. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej – artyści zaprezentują wiele z szeroko znanych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta. W uroczystym otwarciu festiwalu weźmie udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Orkiestra wystąpi pod batutą Pawła Przytockiego, solistą będzie waltornista Paweł Cal. Artyści zaprezentują klasyczną symfonię, romantyczną serenadę i koncert na waltornię i orkiestrę.

Jest to już 14. edycja Mozartiany. Na 12 festiwalowych wydarzeniach, uczestnicy będą mieli szansę by usłyszeć aż 200 artystów. W programie jeszcze m.in. niezwykłe połączenie dwóch dzieł – Cosi fan tutte Mozarta ze Ślubami Panieńskimi Fredry, w reżyserii Natalii Babińskiej, a także koncert Tallińskiej Orkiestry Kameralnej czy tematy Mozarta w stylu kubańskim, w wykonaniu Klazz Brothers & Cuba Percussion.

Więcej informacji o festiwalu na mozartiana.pl