Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Joanna Bieganowska

Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:30

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

W sobotę, 17 sierpnia z MTG Amber Expo Gdańsk wyruszy XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - największe wrotkarskie zawody w Polsce.

Udział w maratonie mogą wziąć zarówno Ci, którzy jeżdżą na rolkach profesjonalnie, ale też osoby, dla których rolki to rekreacja, a nawet amatorzy, którzy dopiero swoją przygodę z tym sportem zaczynają. W zależności od umiejętności i poziomu wytrenowania można rywalizować na jednym z trzech dystansów: fitness ( 10 730 m), półmaraton ( 21 230 m) i maratonie (42 230 m).

W tegorocznej rywalizacji swój udział zapowiedziały gwiazdy światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach Ewen Fernandez z Rollerblade Team World Speed, Bart Swings – lider Powerslide Matter Speed Team a także Claudia Pechstein z Niemiec, 6-cio krotna uczestniczka olimpiad zimowych, łyżwiarka olimpijska, złota medalistka igrzysk olimpijskich.

W ramach akcji „Solidarni dla Was” przy współpracy z Fundacją DKMS zorganizowane będą Dni Dawcy Szpiku pod hasłem „ Trójmiasto przeciw białaczce” . W dniach 16-17.08.19. w godz. pracy biura zawodów na terenie MTG Amber Expo prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

W programie także szkółka wrotkarska Roll4all, skate park, wypożyczalnia rolek oraz targi wrotkarskie, czyli najwięksi i liczący się w Polsce dystrybutorzy sprzętu wrotkarskiego i łyżwiarskiego.

Rejestracji do zawodów można dokonać bezpośrednio w biurze zawodów w dniach 16-17 sierpnia na terenie MTG Amber Expo Gdańsk. Obowiązuje limit miejsc.

Utrudnienia w ruchu i komunikacji:

W dniu 17.08.2019 ( sobota) w godz. 13.30 – 18.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia.

Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję. W w/w czasie dojazd  na stadion ENERGA Gdańsk oraz wyjazd ze stadionu będą  możliwe tylko od strony  dzielnicy Gdańsk Brzeźno tj.  od ul. Droga Zielona i Pokoleń Lechii.           

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

linia tramwajowa 10

– funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zostanie utrzymane wg stałego sobotniego rozkładu jazdy,
– w godzinach trwania imprezy ruch tramwajów będzie wstrzymywany tylko chwilowo (na czas przejazdu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.

linia autobusowa 258

– od kursu wykonywanego z przystanku „Ku Ujściu” [1985] od godz. 14:06, linia 258 zacznie funkcjonować co 30 minut, na zmienionej trasie: Węzeł Ku Ujściu – tunel pod Martwą Wisłą – Droga Zielona – pętla przy ul. Kochanowskiego (koło dawnej wieży ciśnień).