Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

widoczna jest jezdnia w kolorze szarym, na jezdni stoi pomarańczowy pojazd używany do prac drogowych. Fragment jezdni odgrodzony jest biało-czerwonymi słupkami. W tle widoczne samochody osobowe.
Zdjęcie portretowe: Joanna Bieganowska

Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:57

Długi weekend - zmiany w komunikacji i utrudnienia na gdańskich drogach

W czwartek, 15 sierpnia, w związku z organizowanym XXV ORLEN Maratonem „Solidarności” w godzinach od około 8:30 do około 15:30 nastąpią czasowe zmiany na wybranych liniach autobusowych. Wszystkie linie tramwajowe będą funkcjonowały na aktualnych trasach, według obowiązujących rozkładów jazdy.

Linie 100, 149, 249 nie funkcjonują przez cały dzień.

Szczegóły tutaj

Utrudnienia dla kierowców:

Biegacze wystartują o godz. 9.30 z Gdyni, przebiegną przez Sopot i ok. godz. 10.00 pojawią się w Gdańsku. Z tego względu kierowcy spotkają się z utrudnieniami związanymi z całkowitym bądź częściowym zamknięciem niektórych ulic na trasie maratonu. Koniec utrudnień przewiduje się ok. godz. 15.00.

Trasa gdańskiego odcinka maratonu przebiegać będzie następującymi ulicami: al. Grunwaldzka, al. Hallera , ul. Czarny Dwór, ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ul. Kołobrzeska, ul. Chłopska, ul. Pomorska, ul. Kapliczna, ul. Piastowska, ul. Kliniczna, ul. Jana z Kolna, ul. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Doki, ul. Łagiewniki, ul. Gnilna, ul. Rajska, ul. Wielkie Młyny, ul. Pańska, ul. Węglarska, ul. Tkacka, ul. Długa, ul. Długi Targ.

Od skrzyżowania ul. Czyżewskiego do skrętu przy Operze Bałtyckiej w al. Hallera bieg prowadzony będzie lewym pasem al. Grunwaldzkiej w kierunku Jelitkowa.

Ulica Czarny Dwór będzie kontrowana. Zawodnicy z al. Hallera będą biec lewym pasem, a wracać prawym. Podobnie będzie wyglądał ruch na al. Hallera.

Orientacyjne czasy utrudnień w ruchu na poszczególnych fragmentach trasy:

20 km -  al. Grunwaldzka – ul. Jaśkowa Dolina - godz. 10:35- 12:05

25 km - ul. Czarny Dwór - godz.10:45- 12:45

30 km - ul. Pomorska - godz. 11:05 – 13:20        

35 km - al. Hallera - godz. 11:20 – 14:00

40 km - ul. ks. Jerzego Popiełuszki - godz. 11:35 – 14:40               

Meta - ul. Długi Targ - 11:40 – 15:00

Mapę trasy można znaleźć na stronie tutaj

W piątek, 16 sierpnia (długi weekend sierpniowy) trójmiejska komunikacja miejska będzie funkcjonować wg sobotnich rozkładów jazdy.

Szczegóły: tutaj

Bilety okresowe ważne od poniedziałku do piątku zachowują tego dnia ważność.

Również pociągi SKM będą kursować inaczej.

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 sierpnia na ul. Wita Stwosza i przy al. Grunwaldzkiej prowadzone będą prace torowe, wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego od „Strzyża PKM” do skrzyżowania ulic Pomorskiej i Chłopskiej. Tramwaje linii 5, 6, 12 pojadą na trasie skróconej, tramwaje linii 2 zmienią trasę, zostanie uruchomiona autobusowa linia komunikacji zastępczej T6.

Szczegóły: tutaj

Bilety jednoprzejazdowe będą ważne na tramwaj i autobus komunikacji zastępczej.