Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:52

Ruszamy nad morze – „Projekt Plaża”

Od piątku, 9 sierpnia plażowicze na Stogach będą mieli szansę by m.in popływać na desce SUP, wskoczyć na wodną trampolinę czy wziąć udział w zajęciach z zumby. Na najmłodszych czeka „Kids Club”, czyli zabawy, gry i konkursy z animatorami.

Na uczestników czeka moc atrakcji, bo miasteczko „Projektu Plaża” będzie tętnić życiem przez cały weekend. Z myślą o najmłodszych powstała strefa „Kids Club”, gdzie znajduje się plac zabaw oraz animatorzy, którzy przeprowadzą wiele konkursów z upominkami. Również starszym nie grozi nuda. Kiedy maluchy skupiają się na budowaniu fortec z piasku, nastolatki i dorośli dostaną szansę spróbowania swoich sił w wielu wakacyjnych dyscyplinach – pływaniu na desce SUP czy skakaniu na trampolinie wodnej. Na zwolenników mniej „ekstremalnych” sportów czekają zajęcia z zumby. Jest także coś dla sympatyków spokojniejszej rozrywki – ci swoje miejsce znajdują m.in. w kąciku czytelniczym.

Wieczory z kolei to czas kinomaniaków, którzy mogą zrelaksować się na leżaku w strefie kina letniego player.pl, które znajdować się będzie w Parku Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie. W piątek 9 sierpnia obejrzeć będzie można film „Podatek od miłości”, a w sobotę 10 sierpnia „BFG. Bardzo Fajny Gigant”.

W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają na jedną z największych i najbardziej wyczekiwanych atrakcji miasteczka, czyli spotkanie ze znanymi i lubianymi postaciami ze szklanego ekranu. Do Gdańska na spotkanie ze swoimi fanami przybędą zwycięzcy programu „Top Model”, a prywatnie para – Kasia Szklarczyk i Patryk Grudowicz. Oprócz nich w miasteczku TVN będą również plażować „Panthers” - mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim, trenerka fitness Kasia Dziurska z narzeczonym, żeglarz Tomek Jakubiak, zwycięzca VI edycji „MasterChefa” Mateusz Zielonka oraz Miss Świata Głuchych 2016 - Iwona Cichosz.