Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 12:20

Porozmawiajmy przy stole z prezydent Dulkiewicz

W środę, 31 lipca o godz. 17.00 przy okrągłym stole mieszkanki i mieszkańcy Gdańska będą mogli porozmawiać z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz. Fragmenty instalacji okrągłego stołu staną przy ul. Rakoczego w okolicy stacji benzynowej BP i sklepu. Będzie to trzecie spotkanie z cyklu wakacyjnych spotkań prezydent Gdańska z mieszkańcami.

 - Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliżej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują. Wiem, że to okres wakacji, ale wierzę, że ten letni czas to także okazja do nabrania dystansu i łagodności dla otaczającej nas rzeczywistości – mówi prezydent Dulkiewicz – Niech ten fragment okrągłego stołu przy którym się spotkamy, będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

Spotkania w wybranych dzielnicach będą okazją do lokalnych rozmów, podczas których poruszane będą sprawy naszego miasta i dzielnicy. Formuła spotkań jest otwarta, a miejse spotkania tak wybrane, by każdy miał możliwość dotarcia na nie  i podjęcia dialogu z włodarzem miasta. Będzie to także okazja do rozmowy o  ogłoszonych w trakcie czerwcowych uroczystości  21 tezach o samorządzie. Treść dokumentu będzie dostępna na miejscu, a jej główną ideą jest dbałość o interesy lokalne i autonomię samorządu. Do końca sierpnia jest możliwość złożenia podpisu poparcia pod tezami.

Z prezydent Dulkiewicz można będzie porozmawiać podczas spotkań w dzielnicach: Wrzeszcz Dolny, Przymorze Wielkie oraz Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Kolejne spotkanie odbędzie się  7 sierpnia we Wrzeszczu w Parku Kuźniczki, okolice sklepu i przystanku SKM.