Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:14

Kobiety Internetu zawładną Gdańskiem!

Festiwal Kobiet Internetu to nowy projekt, który pojawi się w kalendarzu polskich twórców internetowych, a właściwie twórczyń – wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23-24 listopada w Gdańsku jest skierowane do kobiet aktywnie działających w sieci.

Tego jeszcze nie było - spotkanie w pełni poświęcone kobietom aktywnie tworzącym i  działającym w internecie oraz wykorzystującym media społecznościowe do słusznych celów.

Czym jest Festiwal Kobiet Internetu?      

To ogólnopolskie wydarzenie skierowane głównie do kobiet aktywnych w sieci: blogerek, youtuberek, instagramerek, osób publicznych oraz aktywnych w mediach i świecie kultury, prowadzących jednocześnie swoje kanały w social media i tworzących w internecie.

- Chcemy, by projekt Festiwal Kobiet Internetu Gdańsk stał się marką i obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu każdego twórcy internetowego, dlatego też pierwsza edycja będzie zaplanowana na szeroką skalę - zdradzają Anna i Jakub Zając, organizatorzy festiwalu. - Tej jesieni w Gdańsku chcielibyśmy ugościć ponad 1000 uczestników z całej Polski, a także zaprosić do współpracy osoby publiczne i media, oraz przedstawicieli największych marek. Będzie to jedno z większych wydarzeń skierowanych do twórców internetowych w Polsce oraz największe skierowane do kobiet aktywnych w internecie.

Kim jest uczestnik Festiwalu Kobiet Internetu Gdańsk 2019?

Wydarzenie skierowane jest do kobiet aktywnych w internecie i posiadających minimum 1 kanał (na platformach mediów społecznościowych: Facebook, Instagram, Youtube, Twitter), na którym są na bieżąco publikowane nowe i odpowiedzialne treści. Wiek potencjalnych uczestniczek nie będzie blokadą do zgłoszenia swojego uczestnictwa w wydarzeniu. Jedynym ograniczeniem będzie pełnoletność. Wszystkie osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w festiwalu przejdą weryfikację i na tej podstawie otrzymają uprawnienia do korzystania ze wszystkich atrakcji festiwalu. Dla gości planowany udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

- Każda nowa konferencja czy festiwal w Gdańsku to okazja, aby swobodnie wymieniać myśli i doświadczenia, a także dzielić się nimi, co bardzo mnie cieszy. Liczę na inspirujące spotkania, dużo burzliwych dyskusji i oczywiście na to, że w sercach uczestniczek i uczestników Gdańsk zagości na dłużej i chętnie będą tu wracać. Kreowanie nowych wydarzeń, zwłaszcza skierowanych do tak wymagającego grona odbiorców, to duże wyzwanie i Miasto Gdańsk z chęcią się go podejmie – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska

 Format i cel wydarzenia

Festiwal Kobiet Internetu będzie podzielony na 2 bloki tematyczne: pierwszy - dotyczyć będzie tematów biznesowych (budowania własnej marki w internecie, narzędzi używanych do rozwoju kanałów, wykorzystania kanałów Social Media, itp.). Drugi - tematów społecznych - misji i odpowiedzialności, autentyczności, walki z hejtem, budowaniu zaangażowanych społeczności, inspirowaniu i motywowaniu. Rekrutacja uczestników rozpocznie się we wrześniu.

- Cieszymy się, że organizatorzy tak rozpoznawalnego festiwalu i marki jaką jest See Bloggers docenili potencjał Gdańska jako sprawnego gospodarza dla nowego wydarzenia. Tego typu konferencje i spotkania, zwłaszcza jeśli biorą w nich udział uczestniczki i uczestnicy generujący ogromne zasięgi w Internecie, które można śmiało porównać do zasięgów największych stacji telewizyjnych, radiowych i najpopularniejszych gazet, to duża szansa na promocję miasta – mówi Marek Bonisławski, dyrektor Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas organizacji festiwalu See Bloggers wykonawca dobrze zna środowisko kobiet aktywnych w internecie, także takich, które mogą się podzielić swoimi spostrzeżeniami i pasją z innymi - dodaje.

 Data i miejsce festiwalu

Premierowa edycja Festiwalu Kobiet Internetu odbędzie się w Gdańsku w dniach 23-24 listopada 2019 roku. Miasto Gdańsk stało się jednocześnie Partnerem Głównym wydarzenia.

Festiwal Kobiet Internetu Gdańsk 2019 w sieci:

Kontakt do biura prasowego Festiwalu Kobiet Internetu:

Monika Domańska

m.domanska@festiwalkobiet.pl

+48 530 982 290