Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:31

Mobilny Dom Kultury na Stogach

Wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury tym razem na Stogach. 26-27 lipca uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w rozmowie o książce Katarzyny Bondy, warsztatach jogi, a wieczorem czeka na nich „Potańcówka na Stogach”. A to tylko część atrakcji zaplanowanych na boisku przy SP nr 11 na ul. Wilhelma Stryjewskiego 28. Wstęp jest bezpłatny.

W piątek, Mobilny Dom Kultury będzie działał w godz. 17.30-22.00, natomiast w sobotę – od 12.00 do 20.00. Wydarzenie rozpocznie się od rozmowy o książce Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”, spotkanie pt. „W Stogach zagadek i łanach książek”, poprowadzi Barbara Piórkowska. Rozgrzewkę przed tańcami zapewni Elżbieta Rutkowska i jej warsztaty jogi, a miłośnicy dobrego stylu, będą mogli zadać szyku na parkiecie we własnoręcznie przygotowanych akcesoriach. Kulminacyjnym momentem wieczoru będzie „Potańcówka na Stogach”. Wydarzenie wpisuje się w cykl spotkań Podesty Kultury i zostało dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Natomiast w sobotę, na uczestników czekają gry podwórkowe i planszówki, a także rękodzieło – od wyplatanek z papierowej wikliny, po biżuterię robioną jedynie ze sznurka i recycling na szydełku. Będą także zajęcia z ceramiki, plener malarski oraz warsztaty kolażu. Teatralną opowieść o „Cześku i Wieśku” przedstawi Teatr Delikates. W czasie warsztatów będzie można poznać sztukę cyjanotypii, tajniki tworzenia animacji.

Dla miłośników kulinariów czekać będą wyzwania z Kolektywem Samo Dobro – warsztaty „Wege Fast Food”. Ci, którzy potrzebują nieco wyciszenia, mogą odwiedzić wystawy: „Tekstografie” Tyny Wicz oraz „Foto Feta 2019”. Mewka – Galeria społecznie zaangażowana zaprosi na ostatnią w tym sezonie odsłonę malowania podróżującego po dzielnicach Gdańsku „banneru partycypacyjnego”, które zakończy się wernisażem. Na zakończenie trzeciej edycji MDK, zagra zespół Varsztatovnia.

Więcej informacji Mobilnym Domu Kultury:

Gdański Archipelag Kultury:

- http://gak.gda.pl/

- FB: https://www.facebook.com/GdanskiArchipelagKultury/

Dom Sztuki GAK:

- FB: https://www.facebook.com/domsztukiGAK/

- FB: wydarzenie i program: https://www.facebook.com/events/1146307622244713/

- FB: wydarzenia towarzyszące: https://www.facebook.com/events/2398203473597494/

 Kontakt do koordynatora projektu:

Tomasz Pietrucha, tomasz.pietrucha@gak.gda.pl tel. 58 307 31 44