Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:17

Westerplatte: o specustawie i zbliżających się obchodach

Na dzisiejszej konferencji prasowej (20.07) o godz. 11.00, prezydent Aleksandra Dulkiewicz skomentowała obecny stan legislacyjny specustawy o Westerplatte. Zaprosiła także wszystkich – Polki i Polaków, Gdańszczanki i Gdańszczan - na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Proces legislacyjny, którego byliśmy świadkami, komentatorami – bo nie uczestnikami – budzi wiele wątpliwości. Specustawa została przygotowana w trybie poselskim, czyli skróconym – po to, by nie było szerokich rozmów i konsultacji. Wielokrotnie mówiłam, iż jest to zbyt ważne miejsce i zbyt ważna historia, dla wszystkich Polek i Polaków, aby ta kwestia była robiona naprędce. – tłumaczy prezydent Aleksandra Dulkiewicz, mówiąc także o piśmie, które wystosowała do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy (znajduje się ono w załącznikach komunikatu).

Kolejnym tematem podjętym na konferencji, były obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Zaprezentowano spot zapraszający na to wydarzenie, a prezydent Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła, iż zaprasza wszystkich – Polki i Polaków – na wspólną chwilę zadumy 1 września o 4:45.

Oficjalne zaproszenia wysłano do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Spraw Zagranicznych prof. Dr hab. Jacka Czaputowicza, Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej oraz Marszałków Sejmu i Senatu – Stanisława Karczewskiego i Marka Kuchcińskiego.

Link do sporu zapraszającego na wydarzenie: https://vimeo.com/gdanskpl/review/348820481/fdd5a2723f