Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 15:09

Prace na ul. Kmiecej zakończone. Finisz robót na ul. Lindego

Zakończyły się prace na ul. Kmiecej, która zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową i oświetlenie. Niebawem zakończą się także roboty na ul. Lindego.

Zakres prac na ul. Kmiecej obejmował budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia wraz z przebudową wjazdów na ul. Kmiecą 5a, 7a, 9a i 11a. Droga została pokryta kostką brukową. Ułożono także bruk na chodnikach i wyprofilowano krawężniki.  Koszt inwestycji to ponad 414 tys. złotych.

Niebawem zakończy się także inwestycja, która  również realizowana jest na gdańskiej Strzyży. Na ul. Lindego trwa przebudowa układu drogowego wraz z przebudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz kolidujących urządzeń elektrycznych. Jezdnię ulicy Lindego zaprojektowano jako dwukierunkowy ciąg pieszo – jezdny. Nową nawierzchnię stanowi starobruk. W ulicy wydzielono dwie strefy za pomocą koloru kostki (piaskowy - część dla pieszych o szerokości 1,5 m, antracyt-część jezdna o szerokości 3,5 m).  Na końcu ulicy Lindego zbudowano plac do zawracania dla samochodów osobowych. Koszt inwestycji to 1,07 mln zł. Wykonawcą obu inwestycji  jest Firma Budowlano-Drogowa Prasbet Sp.j.