Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Dom Zdrojowy po modernizacji_materiały_prasowe .jpg

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:02

Umowa na przebudowę Domu Zdrojowego podpisana

Dom Zdrojowy w gdańskiej dzielnicy Brzeźno odzyska dawny blask. Budynek zostanie odremontowany i przeznaczony na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej.  Zrewitalizowany zostanie również otaczający go park.

W piątek 28 czerwca została podpisana umowa na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie. W podpisaniu umowy uczestniczyli Alan Aleksandrowicz zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji,  Paweł Golak - dyrektor Hevelianum, będącego inwestorem, oraz ze strony wykonawcy Stanisław Poniewierka, prezes zarządu w firmie Poleko. Przy podpisaniu umowy obecni byli także Radni Dzielnicy i mieszkańcy Brzeźna.

- Bardzo się cieszę, że Dom Zdrojowy nie tylko zostanie odrestaurowany, ale również zmieni swoją funkcję, na Centrum Edukacji Ekologicznej i będzie służył mieszkańcom dzielnicy oraz całego miasta. Myślę, że to miejsce uatrakcyjni najbliższą okolicę i będzie jednocześni pierwszą z kilku kolejnych inwestycji w Brzeźnie od pasa nadmorskiego, aż do terenów portowych – powiedział Alan Aleksandrowicz.  

W budynku dawnego Domu Zdrojowego oraz w przyległym parku powstanie „zielona szkoła” – Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupy zorganizowane młodzieży szkolnej, uczestnicy indywidualni oraz mieszkańcy Brzeźna będą mogli wziąć udział w  m.in. wykładach, szkoleniach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Do dyspozycji gości będą także miejsca noclegowe i restauracja. Dom Zdrojowy ma też pełnić funkcję miejsca spotkań i integracji lokalnych społeczności.

- Dom Zdrojowy to nie tylko Centrum Edukacji Ekologicznej i zielona szkoła. Mamy nadzieję, że będzie to również miejsce, które spodoba się mieszkańcom Brzeźna, będą się tu czuli dobrze i wspólnie z nami tworzyli jego atmosferę. Zarówno Rada Dzielnicy i mieszkańcy interesowali się projektem, i dzięki wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do realizacji inwestycji. Liczę, że spotkamy się tu ponownie za 18 miesięcy, aby świętować otwarcie i odkrywać potencjał tego miejsca. – dodał Paweł Golak dyrektor Hevelianum.

Oferty w przetargu złożyły 3 firmy najwyżej oceniono firmę Poleko Sp. z o.o., która zaproponowała najniższą cenę (ok. 23 mln zł brutto) oraz wykazała się doświadczeniem w realizacji tego typu projektów.  Wykonawca wejdzie na plac budowy w lipcu 2019 r. prace mają potrwać 18 miesięcy.

Firma Poleko Sp. z o.o. to firma działająca od ponad dwudziestu lat w Trójmieście. Realizowała już m.in. adaptację zabytkowego budynku „Stara Apteka” na nową scenę Teatru Wybrzeże