Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:25

Sezon Letni w Gdańskim Archipelagu Kultury

Festiwal FETA, Gdańskie Noce Jazzowe i Noc Świętojańska – to tylko kilka z atrakcji, które tego lata szykuje GAK. Już od czerwca, na scenie pojawią się m.in. Kayah, Anna Dereszowska czy Krystyna Stańko. Na większość imprez wstęp jest wolny.

 

Gdański Archipelag Kultury przygotował dla gdańszczanek i gdańszczan szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych. Wśród zapowiedzi znalazły się spektakle w Amfiteatrze Oruńskim i Teatrze Leśnym, V Karnawał Latawców KOSMOS, Noc Świętojańska i związane z nią Festiwal Kolorów i Świętojańskie Bluesowanie, Gdańskie Noce Jazzowe, a także jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

Jednym z projektów jest realizowanych poza siedzibą GAKu jest Mobilny Domu Kultury. Jest to sposób, aby dotrzeć z zajęciami w te miejsca, których mieszkańcy na co dzień nie maja możliwości skorzystać z oferty GAK-u. W tym roku, Mobilny Dom Kultury odwiedzi 5 dzielnic Gdańska: Nowy Port, Osową, Przymorze, Łostowice i Stogi. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – od gier terenowych, teatrów dziecięcych i potańcówek, po wystawy, czytelnię na trawie i happeningi dla mieszkańców. Organizatorzy zachęcają do towarzyszenia Mobilnemu Domu Kultury w jego podróży po poszczególnych dzielnicach miasta. – Liczymy na to, że dzięki temu będą mieli okazje poznawać nowe dla siebie zakątki naszego miasta – mówią przedstawiciele GAKu.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA organizowany przez Plamę GAK, to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych każdego sezonu turystycznego w Gdańsku. W tym roku trwać będzie od 11 do 14 lipca, od 15.00 do 24.00. Spektakle będzie można zobaczyć na Dolnym i Głównym Mieście. Wstęp jest wolny – bilety przewidziano jednak na wybrane spektakle. Będzie to okazja, by zobaczyć teatry uliczne, plenerowe i teatry tańca z całego świata. Rok w rok FETA przyciąga blisko 50 000 widzów, zarówno polskich jak i zagranicznych gości.

Szczegółowe informacje dotyczące organizowanych przez GAK wydarzeń dostępne w załączniku.