Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:27

Otwarcie ofert na przebudowę Domu Zdrojowego w Brzeźnie

Do przetargu na przebudowę Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie stanęły trzy firmy. Ma w nim powstać Centrum Edukacji Ekologicznej. Pierwsi gości powinni zawitać w Domu Zdrojowym pod koniec 2020 r.

W przetargu na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania Domu Zdrojowego
w Gdańsku Brzeźnie wraz z infrastrukturą – ogłoszonym 1 kwietnia 2019 r. – oferty złożyły trzy firm. Pierwsza w kwocie 24 132 600 brutto złożona została przez firmę Restauro Sp. z o. o., druga przez POLEKO Sp. z o.o. w kwocie 22 962 259, 46 brutto. Trzecią, najwyższą ofertę złożyła firma BUDOMEX Przedsiębiorstwo Budowlane Ankiewicz R. & Ankiewicz M. i zaoferowała kwotę 27 007 110 brutto.

Teraz Hevelianum ma 30 dni na rozpatrzenie ofert pod względem formalnym.

Zakres prac jest bardzo rozległy. Przedmiotem zamówienia jest bowiem m.in. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektu, budowa budynku technicznego, układu drogowego, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej
z przyłączem i zbiornikami wód deszczowych przetrzymującymi wody, linii kablowej i rozbiórką budynku gospodarczego. Odtworzone zostaną fragmenty ogrodu z trawnikami i zielenią ozdobną. Od strony morza znajdzie się miejsce
na ścieżkę edukacyjną, hotel dla owadów i meble parkowe. Powstaną również miejsca parkingowe. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obiekt znajduje się pod nadzorem konserwatorskim.

W budynku dawnego Domu Zdrojowego oraz w przyległym parku powstać
ma Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupy zorganizowane młodzieży szkolnej oraz uczestnicy indywidualni będą mogli korzystać z różnych rodzajów aktywności, m.in. wykładów, szkoleń, paneli dyskusyjnych i warsztatów ekologicznych.
Do dyspozycji gości będą miejsca noclegowe i restauracja.