Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 19:41

Święto Wolności i Solidarności - Scena Muzyczna

5 scen, 12 koncertów, 152 muzyków – już za niewiele ponad trzy tygodnie zapraszamy do STREFY MUZYCZNEJ podczas ŚWIĘTA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca. 

KONCERT WOLNOŚCI, SYMFONIA SZACUNKU i widowisko multimedialne „30 LAT WOLNOŚCI”, to niektóre z wydarzeń STREFY MUZYCZNEJ, którą szerzej opisują materiały dołączone do niniejszej wiadomości. 

- Czeka nas wielka przygoda, bo Święto Wolności i Solidarności, to święto dla każdego. Chcemy, żeby zarówno rodziny z dziećmi, bohaterowie tamtych dni sprzed 30 lat, gdańszczanki i gdańszczanie, ale także ci wszyscy, którzy przyjadą do Gdańska z całej Polski i Europy, a pewnie i świata, czuli się dobrze. Kultura i muzyka, to takie aktywności, które łączą ludzi. Czeka nas w sumie 5 scen, 12 koncertów i 150 artystów, muzyków, którzy przygotowują specjalny program na to święto. Warto być w Gdańsku, aby wspólnie przeżyć piękne chwile – mówiła podczas konferencji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Dzięki temu, że cała Polska zrzuciła się na Święto Wolności i Solidarności, te wszystkie wydarzenia, o których mówiłam będą wydarzeniami bezpłatnymi, ale co też szalenie istotne, bo będą dostępne dla każdego – podkreślała Dulkiewicz. 

- Zachęcam więc do tego, by zajrzeć na stronę 2019gdansk.pl od jutra tj. od piątku 10 maja, od godziny 12.00, kiedy to ruszy rejestracja i ci, którzy się zarejestrują szybciej na koncerty, przede wszystkim ten koncert 4 czerwca o godzinie 20.00 na Placu Zebrań Ludowych, będą mieli tzw. szybką ścieżkę wejścia – będzie można zająć lepsze miejsca pod sceną – dodała. 

Przypominamy, że obchody zaplanowano na 1–11 czerwca, a organizacja święta jest możliwa dzięki publicznej zbiórce środków. Obchody ŚWIĘTA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI w Gdańsku wspierają osoby prywatne oraz samorządy m.in. Wielkopolski i Mazowsza. Wyszczególnienie tych ostatnich datków znajduje się w załączniku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy! 

 

Kontakt:

Magdalena Mistat, pełnomocnik dyrektora ECS ds. organizacji obchodów rocznicy ’89, e-mail: m.mistat@ecs.gda.pl, tel.: 506 196 190 

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych [ecs.gda.pl]ecs.gda.pl2019gdansk.pl oraz wydarzenia facebookowego ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI, gdzie sukcesywnie umieszczany będzie program obchodów.

archiwalia i materiały filmowe dla mediów | ecs.gda.pl/1989-dla-mediow