Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 10:32

XI Pomorski Kongres Obywatelski

Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim 11 maja będzie miejscem debaty Pomorzan na temat wyzwań i dylematów rozwojowych, jakie stoją przed regionem. Kongres odbędzie się pod hasłem „Partnerskie Pomorze dla demokracji i rozwoju”. Wezmą w nim udział przedstawiciele świata nauki i samorządowcy. Gdańsk będą reprezentować Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i Zastępca Prezydenta Piotr Grzelak.

Kongres Obywatelski to projekt, którego celem jest poprawa jakości życia i pracy w Polsce przez prowadzenie dialogu, autorefleksję i wymianę dobrej energii, a także budowanie poczucia wspólnoty. Spotkanie zostanie otwarte sesją plenarną z Prezydent Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz o godz. 10.00, a kongres będzie trwał do 17.30.

Wśród poruszonych tematów znajdą się zagadnienia związane z wolnością i „Solidarnością”, a także edukacją, klimatem i ekologią czy animacją kultury. W sesji pt. „Jak budować demokrację lokalną opartą na rozmowie, partycypacji i partnerstwie” udział weźmie także Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i mieszkalnictwa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kongresobywatelski.pl.