Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Dariusz Wołodźko

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:54

Promykowe psiaki liczą na Ciebie! Ruszyła wiosenna zbiórka!

Przedświąteczne porządki już za Tobą? To dobrze. Tylko nie wyrzucaj starych tekstyliów - możesz je oddać na rzecz podopiecznych schroniska Promyk. Jeśli masz w domu nadmiar zbędnych ręczników, koce lub starą pościel, podziel się ze zwierzakami! Wiosenna zbiórka potrwa do 15 maja.

Jako Urząd Miejski w Gdańsku już po raz kolejny włączamy się w zbiórkę dla gdańskiego „Schroniska Promyk”. Wiosną i latem w schronisku zużywa się mnóstwo ręczników do m.in. osuszania psów po kąpieli, a kocyki i poszewki służą przede wszystkim kociętom i szczeniętom, których o tej porze roku zawsze jest znacznie więcej. Czas po raz kolejny zapełnić magazyny tekstyliów w schronisku. 

Pamiętajmy, że tekstylia nie muszą być nowe, ale powinny być czyste - w schronisku nie ma technicznej możliwości wyprać i wysuszyć większej ilości takich rzeczy. Uwaga! Z przyczyn sanitarnych schronisko nie może przyjmować rzeczy z wypełnieniem takich jak poduszki, kołdry i materace.

Jeśli masz w domu nadmiar zbędnych ręczników, kocy lub starej pościeli, podziel się ze zwierzakami. A może warto zorganizować zbiórkę w firmie, szkole, na uczelni? Urząd Miejski w Gdańsku zorganizował już taką zbiórkę tekstyliów jesienią, a wiele gdańskich szkół i przedszkoli również co roku przeprowadza akcję na rzecz podopiecznych Promyka.  

- Zbiórka tekstyliów w Schronisku trwa przez cały rok, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy kto chciałby oddać np. jeden czy dwa ręczniki ma czas aby tam podjechać. Postanowiliśmy pomóc, i po raz kolejny zorganizować zbiórkę w Urzędzie, gdzie większości gdańszczan jest zdecydowanie łatwiej dotrzeć. Wiemy, że ten pomysł się sprawdza, bo wiele osób przy okazji poprzedniej zbiórki przyniosło do nas siatki z materiałami dla podopiecznych schroniska - mówi Monika Zdroik, koordynator urzędowej zbiórki.

Do 15 maja dla podopiecznych schroniska zbieramy:

- koce

- ręczniki

- poszewki pościelowe

- pełnowartościową karmę (dla starych, chorych psów i kotów)

Miejsce zbiórki: Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 3 piętro, pokój 334

Termin: do 15 maja