Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:05

List do Pomorskiej Kurator Oświaty

Zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk wystosował list do Pomorskiej Kurator Oświaty Monik Kończyk z prośbą o skorygowanie terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym roku.

- Wstawiając się za młodymi gdańszczankami i gdańszczanami, proszę o dokonanie zmian w przyjętym przez Panią harmonogramie – napisał prezydent na swoim profilu na Facebooku.
Prośba prezydenta wynika z uwagi na zagrożenie, z jakim wiąże się strajk w oświacie: późniejsze egzaminy w klasach ósmych szkół podstawowych i w III klasach gimnazjów w strajkujących szkołach mogą spowodować, że będzie za mało czasu na sprawdzenie w terminie wszystkich prac uczniów. Przez ewentualne opóźnienie, będą mogli oni wtedy wziąć udział jedynie w rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych.

„O ile nigdy przyjęte terminy nie budziły zastrzeżeń, o tyle w tym konkretnym przypadku zachodzi realne niebezpieczeństwo, iż znaczna część prac egzaminacyjnych pisanych w terminie czerwcowym nie zostanie sprawdzona na czas, a tym samy spora grupa uczniów nie będzie miała możliwości dostarczenia, koniecznych w rekrutacji, dokumentów do wybranych przez siebie szkół średnich” – napisał w liście prezydent Kowalczuk.

list-do-pomorskiej-kurator-oswiaty.jpg