Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:20

Strzyża zyska nowe miejsce do rekreacji

Plac zabaw z miejscem do piknikowania powstanie w pobliżu ul. Ludowej na gdańskiej Strzyży. Ogłoszono przetarg na rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej w pobliżu wejścia do lasu na skrzyżowaniu ul. Ludowej i Gomółki.

 

W ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy na Strzyży powstanie nowe miejsce do odpoczynku na gdańskiej Strzyży. W pobliżu wejścia do lasu przy ul. Ludowej zaplanowano budowę placu zabaw, na którym pojawią się także miejsca do piknikowania, stojaki na rowery i ławeczki. Ponadto Wykonawca wybuduje schody terenowe. W zakresie zadania znalazła się także pielęgnacja zieleni.

Inwestycja jest jednym z elementów programu  „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejskich”, które przewiduje budowę miejsc odpoczynku na terenach przy wejściach do lasu.

W ramach tego programu w dzielnicy Brętowo trwa budowa małego gaju przy ul. Leśna Góra. Wykonawca, firma  Elbud zakończył prace przy budowie drewnianych schodów oraz chodników  wokół terenu rekreacyjnego. Zrealizowano prace nasadzeniowe. Altana rekreacyjna  została przykryta dachem. Plac zabaw został doposażony w sprzęty zabawowe, ustawiono już huśtawkę podwójną. Kontynuowane są prace przy budowie odpływów wody. Koszt inwestycji to ponad 926 tys. złotych. W planach jest także utworzenie miejsc rekreacji w trzech innych lokalizacjach: w pobliżu ul. Michałowskiego, ul. Abrahama i ul. Niedźwiednik.