Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:04

Podpisano umowę na modernizację Traktu Konnego

Podpisano umowę na modernizację Traktu Konnego

 

W ostatnim tygodniu marca podpisano umowę na modernizację Traktu Konnego,  na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.

 

Trakt Konny  zostanie wyremontowany na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km. Koszt inwestycji to niecałe 3,9 mln złotych. Wykonawcą będzie firma MTM.S.A która wyremontuje Trakt Konny do końca sierpnia. 

 

Prace rozpoczną się po uzgodnieniu tymczasowej organizacji ruchu, która musi zyskać akceptację Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego przy Miejskim Inżynierze Ruchu. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.

 

Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik  po stronie Placu Zebrań  Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy.

Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. W 2018 roku w jego ramach przeprowadzono  modernizacje ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i tzw. trzeciej jezdni Jaśkowej Doliny. W ubiegłym roku na te inwestycje wydano niemal 16 mln złotych, a w 2017 roku wydano ponad 11 mln złotych.  W 2019 roku z tego programu realizowane będą m.in. prace na ul. Niepołomickiej.